Táto stránka je doplnkovým krokom k úvodnej stránke modelu. Kliknutím na tlačidlo sa dostanete späť.

Návrat na pôvodnú stránku

Všetky podrobnosti, ktoré hľadáte

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE MODELU FABIA COMBI

Rozmery vozidla

Bezpečnosť

ŠKODA FABIA COMBI nerobí v oblasti bezpečnosti žiadne kompromisy. Hatchback ŠKODA FABIA získal v roku 2014 za svoje ukážkové bezpečnostné prvky päť hviezdičiek v nárazovom teste Euro NCAP. Okrem už spomínaných bezpečnostných systémov má FABIA COMBI v rámci štandardnej alebo doplnkovej výbavy tieto bezpečnostné prvky a systémy:

Ďalšie bezpečnostné prvky

EDL pomáha pri rozjazde alebo jazde do kopca s nedostatočným záberom jedného z poháňaných kolies.

XDS+ pomáha vodičovi pri prejazde ostrých zákrut a zabezpečuje neutrálne správanie vozidla pri dynamickej jazde v zákrutách. Riadiaca elektronika v podstate simuluje samosvorný diferenciál na zvýšenie hybnej sily a dynamiky pri jazde v zákrutách. Vozidlo tak bude zákruty prechádzať prirodzenejšie a s oveľa väčšou istotou.

ABS zabraňuje kolesám, aby sa zablokovali pri núdzovom brzdení alebo pri brzdení na klzkom povrchu.

MSR zabraňuje zablokovaniu poháňaných kolies pri spomaľovaní na hladkom povrchu.

Brzdový asistent pomáha vodičovi zvýšením brzdného tlaku v situácii, keď potrebuje núdzovo zabrzdiť. To môže podstatne skrátiť potrebnú brzdnú dráhu.

ASR zabezpečuje plynulý rozjazd a zrýchlenie bez pretáčania kolies na klzkom povrchu.

Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách neustále informuje vodiča o hodnote tlaku v pneumatikách.

Asistent rozjazdu do kopca pomáha vodičovi pri bezpečnom rozjazde do kopca. Systém sa aktivuje na svahu s 5 % alebo vyšším sklonom, čím zabezpečí ľahký a bezpečný rozjazd do kopca bez použitia ručnej brzdy. Vďaka nemu sa vozidlo neposúva dozadu ani nestráca rýchlosť. Pri autách s automatickou prevodovkou DSG je tento systém zahrnutý v štandardnej výbave, pri iných verziách sa ponúka ako voliteľný.

Blikanie brzdových svetiel znižuje riziko nárazu zozadu, najmä keď sa vozidlo blíži k dopravnej zápche na diaľnici alebo pri prudkom zabrzdení pred nečakanou prekážkou.